FanClub CFR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
FanClub CFR

FanClub CFR, aici discutam subiectele intelese de noi cfr-istii
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 De cand aveti pasiunea...

In jos 
+2
Cobra
Paul
6 participan?i
AutorMesaj
Paul
Admin



Mesaje : 44
Data de înscriere : 29/08/2008
Varsta : 34
Localizare : Sibiu

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... EmptyLun Sept 01, 2008 11:27 am

Va propun ca in acest topic, sa vorbim un pic despre noi, de unde suntem, cum ne numi, ce studiem si nu in ultimul rand de unde avem pasiunea asta Very Happy.
Ca sa fiu eu primu ma numesc Pascu Paul, am 18 si mai cresc, studiez momentan in Sibiu la liceul de arhitectura Carol I, astept sa dau bacu, pentru a intra la scoala de mecanici de la anu, de la Brasov, scoala care sper sa fie de calatori si nu de marfa cum se zvoneste.
Pasiunea o am de cand eram mic, probabil ca, calatoream prea mult cu trenu.
Oricum, nu regret nici o clipa ca am pasiunea asta Very Happy
Sus In jos
https://fanclubcfr.forumgratuit.ro
Cobra
Fotograf profesionist
Fotograf profesionist
Cobra


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/09/2008
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: Re: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... EmptyLun Sept 01, 2008 1:59 pm

Salut!Numele meu este Ion Adrian, am 23 de ani si anul acesta am absolvit Facultatea de Geografie.Pasiunea aceasta o am de mic copil, cand obisnuiam sa merg la tara si sa admir trenurile care treceau pe-acolo, insa a inceput sa se materializeze in urma cu aproximativ un an si jumatate cand am inceput sa fotografiez material rulant feroviar si sa calatoresc foarte mult pe calea ferata.Evident, nu regret deloc ca am acest hobby pentru care majoritatea te considera putin "ciudat" si cu siguranta va fi o pasiune care va dainui toata viata.
Sus In jos
Dan Buzea

Dan Buzea


Mesaje : 6
Data de înscriere : 01/09/2008
Varsta : 51
Localizare : fetesti

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: de-cand-aveti-pasiunea-   De cand aveti pasiunea... EmptyMar Sept 02, 2008 9:41 pm

salut mai fratilor!numele meu este dan buzea,sunt din fetesti am 35ani si sunt un viitor mecanic[acum fac scoala].imi pare rau de un singur lucru si anume ca m am lasat influentat si descurajat sa nu ma apuc de mecanicie pina acum,kiar de tatal meu care culmea a lucrat o viata intreaga mecanic pe toate tipurile de locomotive! Sad
asa ca daca avem pasiunea asta si kiar ne dorim sa profesam..........la scoala dragi prieteni|! cheers
Sus In jos
Cobra
Fotograf profesionist
Fotograf profesionist
Cobra


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/09/2008
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: Re: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... EmptyMier Sept 03, 2008 1:42 am

Salut Dane!Ma bucur sa vad pe cineva din Fetesti.Si asta pentru ca e foarte aproape de locul unde merg eu la tara, iar cand ajung pe-acolo obisnuiesc sa merg pe la Platonesti sa mai fac cateva poze si sa salut mecanicii.Si daca tot esti la scoala de mecanici asteptam sa ne spui impresii si alte pareri la topicul creat pe aceasta tema.
Sus In jos
MariusM
Inginer vagoane
Inginer vagoane



Mesaje : 17
Data de înscriere : 31/08/2008
Varsta : 35
Localizare : Pitesti

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: Re: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... EmptyMier Sept 03, 2008 3:19 am

Salut! Numele meu este Marius-Adrian Ionescu. Am 20 de ani, sunt din Pitești, dar am trăit mult timp la Ploiești. Am pasiunea asta de mic, fiind influențat de un bunic pasionat de călătoriile cu trenul, căci altfel nu prea se poate explica "mania" asta(neam din neamul meu n-a lucrat la CFR), motiv de supărare pentru unele rude(citez: "Ia mai lasă-le încolo de trenuri!! Ce?? Tu crezi că trenurile îți pun mâncarea pe masă??"). Ce îmi mai amintesc eu este că pe la 9 ani mă visam mecanic de locomotivă și a durat mult până să mă convingă ai mei să nu fac asta... dar uite că microbul nu m-a lăsat așa, cu una cu două Laughing.
La ora actuală, sunt student la Facultatea de Management, Marketing și Afaceri Economice(Specializarea "Afaceri internaționale") a Universității Constantin Brâncoveanu din Pitești, situată(în modul cel mai ironic posibil) lângă gara Pitești Nord(linia 906).
Sus In jos
bobby




Mesaje : 8
Data de înscriere : 02/09/2008
Varsta : 40
Localizare : Timisoara

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: Re: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... EmptyMier Sept 03, 2008 9:56 pm

Salut. Ma numesc Bobîlcă Valentin am 25 ani sunt Timisoara. Am gatat cu scoala anul trecut... Very Happy sunt de profesie Inginer Agronom insa nu practic meseria, lucrez ca economist in cadrul companiei Alcatel-Lucent. As fii vrut sa-mi fac studiile pe profil feroviar liceu CFR+facultate pe profil insa ai mei nu au vrut sa auda...Neutral
Printre pasiunile mele se numera trenurile si orice are legatura cu calea ferata(sunt inebunit dupa locomotive diesel in special LDE motorizat de Sulzer ), electronica, calculatoarele.
Pasiunea pentru trenuri o am de mic mai ales ca ai mei nu e nici unul din Banat asa ca toate drumurile la tara la bunici le-am facut trenul de foarte multe ori...
Cam atat de spre mine... Very Happy
Sus In jos
DaNger




Mesaje : 5
Data de înscriere : 12/09/2008
Localizare : Brasov

De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: Re: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... EmptyVin Sept 12, 2008 11:45 pm

Salut ma numesc Preda Razvan Aka Danger sau mai Nou Electrica821 Locuiesc in Brasov. Pasiunea mea a inceput la varsta de 3 ani atunci am vazu prima locomotiva electrica si o chestie mare ma facut sa o retin ... era o electrica Cu tricoloru pe ea chair la mijloc cred ca stiti despre ce anume vorbesc . Am urcat intr-o electrica la varsta de 4-5 ani si am avut ocazia sa dau cateva goarne fapt care mia starnit si mai mult interesu . De 6 la 8 ani in fiecare zi ma plimbam cu LDH1250 in gara Sighisoara pe ruta Sighisoara-Cristur (deoarece acolo stateam inainte) iar apoi de la 8-9 ani aproape in fiecare zi cu LDH70 al fabricii de caramida Sighisoara din pacate acum linia este desfintata.Cam atat iar acum pasiuena creste si creste in continuu mai ales ca astept si eu Scoala de Mecanici Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





De cand aveti pasiunea... Empty
MesajSubiect: Re: De cand aveti pasiunea...   De cand aveti pasiunea... Empty

Sus In jos
 
De cand aveti pasiunea...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FanClub CFR :: Pasiunea noastra :: De cand....-
Mergi direct la: